• Projekty realizowane w roku szkolnym 2015/2016

1. The colourful face of Europe

Projekt gimnazjalny, w którym wzięli udział uczniowie grupy językowej z klas 2a/2b. Projekt stanowił odpowiedź na konkurs Young European Award „ Jak daleko sięga Europa?”zorganizowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), Francusko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (DFJW/OFAJ),Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), Fundację Kultury Allianz oraz Fundację Hippocrène. Uczniowie naszej szkoły podjęli współpracę z uczniami niemieckiego Gabriele-von-Bülow-Gymnasium w Berlinie, francuskiego Collège Pierre Falanc w Belèves oraz ukraińskiej Melitopolska "Tvorchist" ZOR. Poprzez różnorodne działania – prezentacje, mapy, kwestionariusze, skecze i wywiady uczniowie z czterech szkół partnerskich starali się odpowiedzieć na pytanie jak daleko sięga współczesna Europa. W ramach projektu uczniowie zajmowali się sytuacją migrantów w przeszłości oraz obecnie. Szukali doświadczeń migracji we własnych rodzinach i z tej perspektywy zastanawiali się nad znaczeniem pojęcia „ojczyzna” i przyczynami migracji. Projekt pomógł uczniom połączyć wydarzenia historyczne i ich własnymi doświadczeniami oraz zrozumieć przyczyny migracji w kontekście obecnej sytuacji w Europie.

Projekt spotkał się z uznaniem międzynarodowego jury i zdobył pierwszą nagrodę w konkursie. Zwycięzcy wygrali wspólną wycieczkę do instytucji europejskich w Brukseli.

Poprzez udział w projekcie uczniowie poznali rówieśników z innych krajów, co zaowocowało spotkaniem uczniów z Jerzykowa i Berlina.

etw_europeanqualitylabel_78613_en.pdf

1. „All around us”, „Games children play”

Projekty on line dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej. Uczniowie, współpracując na platformie etwinning, poznają rówieśników z różnych krajów europejskich i , wykonując poszczególne zadania projektowe, dzielą się informacjami na temat swoich szkół, życia codziennego, gier , zabaw, pogody itp.  Wymiana zdjęć, nagrań video i sesje Skype z wykorzystaniem języka angielskiego pozwalają uczniom poznać codzienne życie rówieśników w innych krajach i poszerzyć wiedzę na temat innych krajów. Poprzez udział w projekcie uczniowie doskonalą znajomość języka angielskiego i poszerzają swoje umiejętności informatyczne.

Projekty realizowane w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 grupa uczniów z klasy V B zrealozowała dwa projkety on line na platformie etwinning. Współpracowaliśmy z uczniami szkół podstawowych z Grecji, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy, Litwy i Malty, a nawet z egzotycznej Tunezji.

1. Learning Adventure with the Multicultural Mistery Skype

Punktem wyjścia dla projektu Learning Adventures with Multicultural Mistery Skype była gra edukacyjna Mystery Skype wykorzystująca aplikację Skype do celów edukacyjnych. Dla partnerów projektu gra Mistery Skype stała się atrakcyjnym sposobem komunikacji w języku angielskim, dzięki któremu uczniowie mogą komunikować się w regularnych sesjach Skype i współpracować nad swoimi ulubionymi tematami. W projekcie brali udział partnerzy ze szkół podstawowych z Grecji, Malty, Ukrainy, Polski, Hiszpanii, Litwy, Tunezji i Turcji. Głównym celem było kształtowanie postaw otwartości i tolerancji u dzieci oraz rozwijanie znajomości języka angielskiego, umiejętności informacyjnych i komunikacyjnych uczniów poprzez komunikację internetową z uczniami z innego kraju. Podczas videokonferencji Skype uczniowie mogli poznać rówieśników z innych krajów, ich zwyczaje, tradycje i codzienne życie.

mistery_cert.pdf

2. Through the Eyes of Art

Sztuka jest doskonałym sposobem wyrażania uczuć, opinii, tradycji i zwyczajów. Uczniowie przekonali sie o tym realizując projket Through the Eyes of Art. Poprzez prace plastyczne, zdjęcia i nagrania video poznawali przyrodę, kulturę i zwyczaje innych krajów europejskich.

art_cert.pdf

Projekty realizowane w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie z grupy eTwinning kontynuowali współpracę międzynarodową.

Wraz z uczniami z aż 11 krajów europejskich, m.in. z Grecji, Hiszpanii, Czech, Ukrainy i Gruzji, realizowaliśmy projekt Mystery class - who can it be now?