• O mnie

Jestem absolwentem VIII LO w Poznaniu, wspominam o tym bo to był bardzo ważny okres w moim życiu, to tam nauczyłem się radzić sobie w trudnych sytuacjach w będąc harcerzem, to tam przeżyłem okres euforii sierpnia ’80 i tam też spędziłem okres stanu wojennego. Oprócz tego że ta szkoła dała mi bardzo dobre fundamenty na studiach chemicznych, rozbudziła we mnie również zainteresowania humanistyczne.

Studia na Wydziale Chemii UAM ukończyłem w 1988 roku i w tym też roku zaproponowano mi pracę na stanowisku asystenta stażysty a potem asystenta w Zakładzie Chemii Koordynacyjnej. Co zaowocowało doktoratem o skomplikowanym tytule: "Badania reakcji kompleksowania Cu(II) i Pd(II) z poliaminami oraz nukleozydami i aminokwasami w układach podwójnych i potrójnych." W tym czasie opublikowałęm 8 prac naukowych i 14 komunikatów, których byłem współautorem.

Praca na uniwersytecie to również działalność dydaktyczna prowadziłem tam seminarium do wykładu „Podstawy Chemii” oraz ćwiczenia laboratoryjne. Jestem współautorem dwóch skryptów dla studentów I roku Chemii. Byłem również kierownikiem Pracowni „Podstaw Chemii” i prowadziłem zajęcia dla Podyplomowych Studiów dla Nauczycieli Przyrody i Chemii. Zapoczątkowałem pokazy ciekawej chemii w ram „Drzwi otwartych” a potem festiwalu nauki. Między innymi za tą działalność otrzymałem dwie nagrody Rektora. Jeszcze w okresie pracy na Wydziale Chemii skończyłem kurs „Nowa Szkoła”.

W szkole pracuję od wrześniu 2000 roku, przeszedłem wszystkie stopnie awansu zawodowego nauczycieli – jestem obecnie nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłem Podyplomowe studia Podstaw Przedsiębiorczości i podyplomowe studia z Fizyki. Współpracuję z Naukowym Kołem Chemików z którym zorganizowałem obóz naukowy badający wodę w jeziorach gminy Pobiedziska.

Moje plany zawodowe to stworzenie szkoleń dla nauczycieli Chemii i Przyrody w zakresie eksperymentów prowadzone poprzez internet