• Dni zdrowia w Zespole Szkół w Jerzykowie

W Zespole Szkół w Jerzykowie, w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie kolejny raz obchodzony był Tydzień Zdrowia.
          Uczniowie poszczególnych klas zostali zobowiązani do poszukiwania materiałów i wiadomości na różne tematy związane ze zdrowym stylem życia np.: jak i gdzie robić zakupy żywności, czym się przy tym kierować, jak czytać etykiety zawarta na produktach spożywczych?
          Dodatkowo można było obliczyć swoje BMI, zmierzyć tętno i ciśnienie, obejrzeć ciekawe filmy, sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK, zregenerować swoje siły podczas degustacji zdrowych surówek i sałatek.
          Tematami przewodnim tych dni były: w szkole podstawowej „ Otyłość dzieci chorobą XXI w” a w gimnazjum „Kontroluj cukrzycę, ciesz się życiem”.
          Największym zainteresowaniem młodych ludzi cieszyła się autoprezentacja jednego z kolegów walczącego z cukrzycą na co dzień. Wszyscy nauczyliśmy się rozpoznawać objawy i pomagać chorym z tą podstępną chorobą.

Koordynator Szkoły Promującej Zdrowie:

Hanna Kostecka

DZIEŃ ZDROWIA 2014

Z okazji Tygodnia Zdrowia, w dniu 07-05-2015r koło teatralne "Mali Artyści" przygotowało dla uczniów klas I-III SP krótkie przedstawienie pt:"Żeby zdrowym być...". Przekazali kolegom informacje na temat higieny, zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania się. Po przedstawieniu uczniowie obejrzeli film dotyczący właściwego odżywiania się przygotowany przez p. Hannę Kostecką.

Tydzień zdrowia 25 -29.04.2016

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz" Jan Kochanowski

Tradycją stało się już w naszej szkole organizowanie w kwietniu Tygodnia zdrowia. W tym roku z tej okazji każda klasa została zobowiązana do wykonania gazetek o tematyce zdrowia, zdrowego odżywiania itp. Gimnazjaliści przygotowali  dodatkowo plakaty promujące życie bez używek, które zostały zaprezentowane na holu szkoły i brali udział w projekcie " Wiem, nie biorę i jestem bezpieczny".  Wśród dzieci ze szkoły podstawowej dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadki, rebusy i kolorowanki związane z tematem tygodnia oraz turniej w układaniu puzzli. Dla starszych uczniów wielką atrakcją był turniej " 1 z 14", zorganizowany na zasadach znanego telewizyjnego turnieju " 1 z 10". Okazało się, że trudna tematyka zdrowia, zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy nie jest obca dla naszych gimnazjalistów!.

Hanna Kostecka